Představuji se

Jmenuji se Liliya Filonova, bydlím u Zruče nad Sázavou, kde od roku 2016 vytvářím parmakulturní ráj na 1,6 ha velkém pozemku.Liliya Filonova

Miluji přírodu a zahradničení se věnuji již od dětství. V přírodě se cítím jako doma a se Zemí mám velmi silné spojení. Mám ráda pestrobarevné květy a lahodné plody, šumění větru v korunách stromů a tichou samotu lesních jezírek. Divokost a poklidnost přírody pulzuje v souladu s mým srdcem. Pracuji na své ženskosti, díky níž rozumím Zemi čím dál tím lépe.
V roce 2011 jsem objevila svět PERMAKULTURY a od té chvíle se můj život změnil. Změnily se mé životní hodnoty a pochopila jsem, že to co je důležité, je PŮDA. Na ní závisí život na celé naší Planetě. Díky kursům o Permakultůře a zkušenostím z vlastní zahrady vím, jak o půdu pečovat a jak sestavit rostliny na zahradě tak, aby vytvářeli harmonické a vzájemně se podporující společenství.
Toužím šířit PERMAKULTURU po světě a seznamovat všechny s tím, že zahrada nemusí být jen túje a trávník, ale může být překrásnou náručí plnou přátelské energie. Přála bych si, aby ten povznášející pocit, který mám já, když sedím na své zápraží a dívám se do své zahrady, měl možnost pocítit každý.

S láskou Liliya

Absolvované kurzy:

Roční výcvik permakulturních designerů (J.Svoboda)
Design jedlého lesa I,II (J.Svoboda)
Design rodových statků (J. Svoboda)
Poznej a sněz – jedlé a léčivé bylinky v přírodě (I.Gotzová)

Trvalky- letní aspekt (Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu)